Bungalov
Nejoblíbenější bydlení dneška
Žádné schody do patra ani do sklepa. Bungalovy umožňují pohodlný bezbariérový život v rodinném domě, kde všechny místnosti jsou v přímém kontaktu se zahradou nebo okolní přírodou.
Bungalov vyžaduje větší parcelu a bývá prostorově náročnější než dvoupodlažní objekt. Pro bungalovy doporučujeme vybírat pozemky v mírném svahu kvůli lepším výhledům.
Menší bungalovy jsou většinou drobné nenápadné a snadno řešitelné nízkonákladové stavby. Sluší jim půdorys do L a vertikální řešení fasád s okny přes roh, kde okna končí přímo pod střechou a nadpraží je skryté v římse.
U velkých bungalovů je potřeba stavbu rozdělit na dvě, tři menší hmoty, které odráží jednoznačné řešení půdorysu. Nejvýraznější by měla být část s obytným prostorem, který je vhodné řešit s průhledem do krovu nebo výrazně vyšším stropem. Přináší potřebnou kubaturu, vzdušnost a vznešenost a také se nepřehřívá. Vhodné je příčné prosvětlení/provětrání nebo doplnění střešních oken, jinak může být tma v centru dispozice. Části s ložnicemi můžou být naopak nižší a komornější. Tím se vyhneme i efektu „hříbku“ s nesmyslně velkou a nevyužitelnou hmotou střechy. Proti němu se dá bojovat výrazným přetažením říms a malým sklonem střechy jako u toskánských vil.
Bungalovy můžou být moderní, stylové, nízkoenergetické, monumentální, hravé, ale také tuctové, nezajímavé nebo rozplizlé. Potřebují výraznější architekturu se zajímavým akcentem nebo charakteristickým nápadem.
KONTAKTUJTE NÁS na telefonu +420 733 546 097 nebo office(zavináč)architects(tečka)cz DM facebook I DM Instagram I ONLINE formulář I You Tube